Akcja ulotkowa w Krakowie nabiera rozpędu!

akcja ulotkowa nie oddamy miasta

We wtorek 4 lipca udaliśmy się na krakowskie parkingi, by wręczać mieszkańcom ulotki ruchu społecznego „Nie oddamy miasta”. Jak dotąd rozprowadziliśmy ich ponad 5 tys., przestrzegając kierowców z Krakowa i Małopolski przed drastycznymi zmianami, jakie szykują nam władze samorządowe. Wciąż można włączyć się w akcję ulotkową, do czego serdecznie zachęcamy.

Nasza ulotka, której projekt zamieściliśmy na stronie głównej naszego ruchu (jej zdjęcie poniżej) zawiera podstawowe informacje o etapach wprowadzania „strefy czystego transportu” w Krakowie i restrykcjach w postaci zakazu poruszania się po obszarze całego miasta, jakimi planuje się objąć różne kategorie samochodów. Celowo umieściliśmy na niej mapkę Krakowa, aby uświadomić mieszkańcom rozmiary rewolucji transportowej, jaką magistrat i zarząd transportu chcą zafundować wszystkim wjeżdżającym do miasta.

O naszej akcji opowiedziały już niektóre media, jak np. PORTAL „DO RZECZY”, czy też TELEWIZJA INTERNETOWA PCH24TV.

Ulotka Nie oddamy miasta

Każda z naszych grup operujących w miniony wtorek miała okazję do rozmowy z mieszkańcami i wysłuchania ich zdania na ten temat. Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że zdecydowana większość mieszkańców żywi błędne przekonanie, że żadnej „strefy czystego transportu” nie będzie lub też będzie ona ograniczona do ścisłego centrum Krakowa. Niektórzy twierdzą też, iż ich te zakazy nie obejmą z racji na nowszy model samochodu, jaki posiadają, więc niespecjalnie się tym przejmują. Można by dodać, do czasu, gdyż zapewne Etap 2 pseudostrefy nie będzie ostatnim słowem krakowskich urzędników. Odbieramy też sygnały życzliwości, wsparcia i podziękowania za naszą inicjatywę.

Dlatego też apelujemy do wszystkich Państwa o włączenie się w działania naszego ruchu. Poniższe ulotki można odebrać od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 w krakowskim biurze przy ul. Augustiańskiej 28 lub też umawiając się na inny dzień/godzinę poprzez nasz adres kontaktowy: nieoddamymiasta@gmail.com.

Tych z Państwa, którzy z jakichś względów nie mogą pomóc w samym rozdawaniu ulotek, prosimy o dobrowolny datek (formularz do wpłaty przez system płatności internetowych zamieszczamy poniżej) na rzecz ruchu „Nie oddamy miasta”. Może to być nawet drobna kwota rzędu 20 zł. Z otrzymanych wpłat będziemy mogli sfinansować dodatkowe wsparcie dla niniejszej akcji poprzez wynajęcie ulotkarzy lub dodruk samych ulotek, które schodzą nam w szybkim tempie.

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Zapraszamy na fanpage akcji:

Koordynator prac ruchu społecznego: