Idziemy pod krakowski urząd, by ostatecznie obalić pseudo strefę – dołącz do nas już w środę

pikieta pod urzędem miasta - strefa czystego transportu

Właśnie teraz, w kluczowym momencie walki ze szkodliwą „strefą czystego transportu”, nie możemy odpuścić społecznej presji na polityków, którzy wrobili nas w ten problem. Jesteśmy blisko celu, ale SCT w Krakowie prawnie wciąż obowiązuje. Dlatego apelujemy o przybycie na naszą pikietę już w najbliższą środę 17 stycznia (godz. 15) – w dniu, w którym Rada Miasta Krakowa ma obradować nad obywatelskim projektem uchylającym strefę.

Wyrok w sprawie tzw. strefy czystego transportu w Krakowie, jaki zapadł w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym to nie koniec walki o normalność w naszym mieście. Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na fakt, że jest to jeszcze orzeczenie nieprawomocne, które może być zaskarżone do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Mało tego, wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig już zapowiedział ponowne przystąpienie do prac uchwałodawczych, aby stworzyć nową „strefę” – pytanie, z jak szerokim wachlarzem wykluczeń i restrykcji dla kierowców?

Dopóki nie ma prawomocności wyroku WSA, pseudo strefa w Krakowie formalnie wciąż istnieje. Wciąż w mediach kolportuje się nieprawdziwe informacje i manipulacje na temat rzekomego wpływu na poprawę powietrza, jaki miałoby przynieść wdrożenie SCT. Dlatego ogłaszamy mobilizację wszystkich mieszkańców metropolii krakowskiej, wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wraz z nami bronić podstawowych praw i wolności obywatelskich. Okazja do tego nadarza się już w najbliższą środę.

Właśnie w środę 17 stycznia 2024 r. odbędzie się jedna z ostatnich w tej kadencji sesji Rady Miasta Krakowa. Wiele wskazuje na to, że tego dnia radni będą głosować nad obywatelskim projektem uchwały uchylającym „strefę czystego transportu”. Równocześnie też swój projekt zmian w „strefie” ma przedłożyć miasto. W związku z tym, w środę o godz. 15:00 spotykamy się pod Urzędem Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych, aby dać radnym do zrozumienia, że NIE CHCEMY tzw. strefy czystego transportu w Krakowie!

Przybywajcie na naszą pikietę oraz o powiadomcie o niej Waszych bliskich i znajomych. Zaczniemy o godz. 15, ale będziemy tam przynajmniej przez godzinę. Prosimy o zabranie ze sobą dowolnej kamizelki odblaskowej (każdy z nas ma zapewne taką w samochodzie) oraz gwizdka. Przydatne będą też kartony z naszymi hasłami, tak jak przy poprzednich protestach (np. NIE dla SCT!).

W listopadzie zdołaliśmy się zmobilizować do licznego uczestnictwa w protestach, co przełożyło się m.in. na falę publikacji w mediach, zmianę retoryki wielu radnych i realne szanse związane z obaleniem pseudo strefy w Krakowie. Teraz musimy uczynić kolejny krok i wskazać radnym, że mieszkańcy nie chcą szkodliwej SCT – ani teraz, ani w przyszłości.

W środę 17 stycznia spotkajmy się pod magistratem o godz. 15:00. Do zobaczenia!

 

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta”

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Zapraszamy na fanpage akcji:

Koordynator prac ruchu społecznego: