Już 4 kwietnia – przyjdź na wyjątkową konferencję w Krakowie!

Ruch „Nie Oddamy Miasta” wraz ze Stowarzyszeniem „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Już w czwartek 4 kwietnia spotykamy się w Krakowie na konferencji zatytułowanej „Strefy czystego absurdu: Zielony ład w praktyce”. Wystąpią eksperci naszego ruchu, a także reprezentanci organizacji z Warszawy i Wrocławia, które – podobnie jak my – edukują, alarmują i mobilizują do społecznego oporu przeciwko rozwiązaniom szkodliwym dla mieszkańców, takim jak tzw. strefy czystego transportu, czy też plany zrównoważonej mobilności.

 

Jesteśmy w kluczowym momencie batalii o zachowanie normalności i podstawowych praw, które przysługują nam jako mieszkańcom i obywatelom. Władze polityczne, rozpoczynając praktyczną realizację agendy Zielonego Ładu i pakietów w stylu Fit for 55, sięgnęły po konstytucyjne prawa i wolności obywateli, w pierwszej kolejności ograniczając konstytucyjną swobodę przemieszczania się i nieproporcjonalnie uderzając w prawo własności. Warszawa i Kraków, a tuż za nimi kolejne duże miasta, to poligony testowania na nas – mieszkańcach miast i aglomeracji – rozwiązań z katalogu „zrównoważonej mobilności”, która niewiele ma wspólnego ze zrównoważaniem, za to wiele z niesprawiedliwością i bezprawiem. „Stefy czystego transportu” i ograniczenia w infrastrukturze drogowej uderzają w pierwszej kolejności w osoby o najniższych dochodach oraz w drobnych przedsiębiorców. To dla nich powstał nasz ruch „Nie Oddamy Miasta” i to właśnie ich reprezentujemy.

Korzystając z okresu dwóch następujących po sobie kampanii wyborczych, chcemy nagłośnić w skali ogólnopolskiej nazwiska wszystkich tych polityków, którzy zagłosowali za bezprawnymi „strefami czystego transportu” w Warszawie i Krakowie. Chcemy też przestrzec przed ukrywanymi w przestrzeni publicznej zagrożeniami, jakie płyną z wdrażania tych pseudo stref w kolejnych miastach (Wrocław, Rzeszów itd.), jak również z przyjmowanych obecnie w samorządach strategii tzw. zrównoważonej mobilności, zwanych niekiedy SUMP-ami. W tych ostatnich – pośród potoku nowomowy brukselsko-urzędniczej – zapisuje się do realizacji propozycje represjonowania mieszkańców posiadających samochody. Już nie mówimy tu o tej czy innej normie spalin Euro, ale o ogólnym, narzuconym z zewnątrz trendzie – zniechęcania, zamęczania i indoktrynowania przeciwko samochodom jako formie transportu. Odrzucamy wizję przyszłości, w której mamy zrezygnować z naszych aut, a w dalszej kolejności – co już przebrzmiewa w kolejnych unijnych dyrektywach – stracić ogromne pieniądze na przymusowe remonty mieszkań i domów lub utracić prawa do własnych nieruchomości.

„Strefy czystego absurdu” – tak określiliśmy w ramach naszej nowej kampanii przyjmowane w polskich miastach pseudo strefy. Kampania ta, której z pewnością nie chcą lub wręcz boją się politycy popierający SCT, to akcja billboardowa na skalę ogólnopolską, którą rozpoczęliśmy na podstawie dobrowolnych datków, zebranych przez ruchu „Nie Oddamy Miasta” i wspierające go operacyjnie Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Na naszej konferencji zaprezentujemy projekty tych billboardów oraz opowiemy o planach na przedłużenie kampanii – aż do wyborów w czerwcu 2024 r.!

Oddzielne miejsce chcemy też poświęcić dwóm niezwykle wartościowym publikacjom, które ukazały się w ostatnich tygodniach. Mowa o publikacji wspólnej Ośrodka Analiz Cegielskiego i Instytutu Ordo Iuris pt. „Jak obronić swój biznes przed Strefami Czystego Transportu. Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorców”, jak również o raporcie, który wydał nasz ruch społeczny pt. „Rewolucja transportowa. Mity, manipulacje, zagrożenia”. To przydatne narzędzia do walki z SCT (w naszym raporcie odnajdą Państwo m.in. wzory petycji, jakie można kierować do polityków oraz wiele merytorycznych opinii i ekspertyz), które szerzej omówią zaproszeni eksperci. Oto plan naszej konferencji:

  • Otwarcie konferencji. Przedstawienie bieżących działań ruchu „Nie Oddamy Miasta”, w tym kampanii billboardowej „Strefy czystego absurdu” oraz raportu „Rewolucja transportowa. Mity, manipulacje, zagrożenia” – Sławomir Skiba, ruch „Nie Oddamy Miasta”.
  • Walka z rewolucją transportową na przykładzie gminy Siepraw – dr inż. Marcin Cegielski.
  • SCT – perspektywa i problemy Warszawy. Prezentacja raportu „Jak obronić swój biznes przed Strefami Czystego Transportu. Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorców” – dr Tomasz Woźniak, Instytut Ordo Iuris.
  • SCT – perspektywa i problemy Wrocławia – red. Radosław Pogoda, WIR Masz Głos.
 
Zapraszamy do Krakowa już w czwartek 4 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00. Konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej Hotelu Golden Tulip (poziom -1) przy ul. Krakowskiej 28. Temat konferencji: „Strefy czystego absurdu: Zielony ład w praktyce”. Wstęp wolny!

 

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Zapraszamy na fanpage akcji:

Koordynator prac ruchu społecznego: