Raport „Rewolucja transportowa: mity, manipulacje, zagrożenia” – pobierz bezpłatnie

raport ruchu nie oddamy miasta

Publikujemy w otwartym dostępie raport opracowany przez wolontariuszy i działaczy naszego ruchu społecznego, poruszający szerokie spektrum problemów, wynikających z realizowania w Polsce rewolucji transportowej. Nasz raport „Rewolucja transportowa: mity, manipulacje, zagrożenia” można pobrać bezpłatnie w formacie pdf.

Nasza publikacja została przygotowana dzięki wielomiesięcznemu wysiłkowi działaczy i wolontariuszy współtworzących ruch „Nie Oddamy Miasta”. Redaktorem wydania jest dr inż. Marcin Cegielski. Od niego również pochodzi słowo wstępne w raporcie. 

Nasz raport publikujemy bezpłatnie przy okazji konferencji „Strefy czystego absurdu: Zielony ład w praktyce”, która miała miejsce 4 kwietnia 2024 r. w Krakowie. Przez osiem tygodni poprzedzających to wydarzenie nasz raport udostępnialiśmy jedynie w wyjątkowym gronie – Darczyńców wspierających finansowo ruch „Nie Oddamy Miasta”. Oni tę publikację już znają.

Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim tym podmiotom, które wsparły powstanie raportu. Szczególnie wypada nam wymienić Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, które od pierwszych dni istnienia naszej grupy służy pomocą materialną i koordynacją prac, jak również wsparciem redaktorów pisma „Polonia Christiana”. Dziękujemy także portalowi PCh24.pl, z którego pochodzi kilkanaście wartościowych publikacji, które zamieściliśmy w raporcie. Naszą wdzięczność kierujemy  wobec ekspertów Instytutu Ordo Iuris oraz Stowarzyszenia „Otwarta Wieliczka” – za udostępnienie opinii, ekspertyz i stanowisk merytorycznych w sprawach dotyczących tzw. stref czystego tranportu.

 

POD TYM LINKIEM MOŻNA POBRAĆ RAPORT „REWOLUCJA TRANSPORTOWA: MITY, MANIPULACJE, ZAGROŻENIA”

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Zapraszamy na fanpage akcji:

Koordynator prac ruchu społecznego: