Chodźże na konsultacje! Krakowski urząd jeszcze nie dosłyszał obywatelskiego „NIE dla SCT”!

NIESCTMA

Urządzanie konsultacji społecznych w okresie świąteczno-noworocznym, brzmi jak próba zniechęcenia mieszkańców do wyrażania swojej opinii. Czy na to właśnie liczy krakowski magistrat zapraszając w tych dniach do kolejnych konsultacji swoich pomysłów na tzw. Strefę Czystego Transportu w Krakowie?

Mieszkańcy Krakowa na otwartych spotkaniach jednogłośnie powiedzieli „NIE dla SCT”. I to nie jeden raz. Cóż z tego, skoro urzędnicy uparcie nie chcą usłyszeć tego głosu. Organizują więc kolejne terminy konsultacyjne, kolejne ankiety… Na co liczą? Że Krakowianie zmienią zdanie? Nie zmienią.

 

Nie przespać konsultacji

 

Spotkanie konsultacyjne w dniu 19 grudnia 2024 r. miało być ostatnim. Znaliśmy już wówczas nowy, jeszcze bardziej absurdalny projekt tzw. Strefy Czystego Transportu w Krakowie. Tak się złożyło, że na spotkanie kolejny raz przyszli w ogromnej większości nie ekolobbyści, nie klimatyści blokujący drogi, ale zwykli mieszkańcy. Czy to właśnie jednoznacznie krytyczna opinia wypełnionej sali podgórskiego urzędu skłoniła zarząd transportu do zmiany planów i wydłużenia konsultacji? Tego do końca nie wiemy, ale jako mieszkańcy miasta, jesteśmy zmuszeni do podjęcia gry na zasadach jakie proponują urzędnicy. Nie możemy się zniechęcać. Zatem działamy i konsultujemy dalej.

Jak pisze Zarząd Transportu Publicznego „Zainteresowane osoby jeszcze do 10 stycznia 2025 r. (piątek) będą miały możliwość zgłaszania swoich uwag do projektu. Wydłużenie procesu konsultacji ma zapewnić mieszkankom i mieszkańcom dodatkowy czas na zapoznanie się z dokumentem i wyrażenie swojej opinii”.

 

Co, gdzie, kiedy?!

 

W ramach przedłużonego procesu konsultacyjnego zainteresowani mieszkańcy będą mogli:

  • Wypełnić nową ankietę elektroniczną dotyczącą projektu – link do ankiety.
  • Wziąć udział w otwartym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 9 stycznia 2025 r. (czwartek), o godzinie 17.00, w połączonych salach Lea i Kupieckiej UMK, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 .
  • Skorzystać z dyżuru telefonicznego, który odbędzie się 2 stycznia, w godzinach 14:00-16:00, pod numerem telefonu +48 12 616 86 35.

 

Co robić?

 

Odpowiedź jest prosta – wszystko co tylko możliwe, by powstrzymać wymysły urzędników. Wypełniajcie więc ankietę, przyjdźcie na spotkanie, dzwońcie do urzędu.

ZTP deklaruje: „Państwa opinie są dla nas ważne!” – sprawdźmy to! Czasu zostało niewiele! – wydłużone konsultacje potrwają tylko do 10.01.2025 r. (piątek) – z wyłączeniem 4, 5 i 6 stycznia.

No to do dzieła! NIE DLA SCT!

Nowy projekt uchwały znajdziesz tutaj: https://obywatelski.krakow.pl/zalacznik/498248

 

MA

diesel, ekologizm, konsultacje, konsultacje w sprawie sct, Kraków, nierówność, nowa sct, nowa strefa w krakowie, nowy projekt, obwarzanek, ograniczenia, pilne, SCT, sct kraków, strefa czystego powietrza, strefa czystego transportu, transport, uchwała

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Zapraszamy na fanpage akcji:

Koordynator kampanii Nie Oddamy Miasta: