|
Szanowni Państwo!
|
|
Musiałem to Państwu napisać. Nasza kampania jest w poważnych tarapatach...
|
|
A powinienem zacząć od DOBREJ WIADOMOŚCI, jaką jest sukces referendum w Krakowie w postaci
odwołania głównego sprawcy największej, najbardziej dotkliwej i zarazem absurdalnej strefy w Polsce –
Aleksandra Miszalskiego.
|
|
A jednak, mamy problemy.
|
|
I już nie chodzi nawet o ten wynik referendalny we wspomnianym Krakowie, który nie pozwolił
jednocześnie odsunąć tej skompromitowanej Rady Miasta. Wiem, że radziliśmy sobie w przeszłości z
bardziej upartymi i zideologizowanymi politykami niż ci krakowscy. Nie to mnie tak martwi…
|
|
Chodzi o rzecz fundamentalną dla takich grup jak nasza, działających bez żerowania na pieniądzach
podatników i bez wieszania się klamki wielkich koncernów –
o utrzymanie naszej kampanii NIE ODDAMY MIASTA.
|
|
Moi współpracownicy mówili mi, że na liście Darczyńców tej akcji nie ma Państwa nazwiska. Mało
tego, patrzyłem przed momentem na stronę i licznik zbiórki zatrzymał się na poziomie 12%. Ja
natomiast po cichu liczyłem, że do końca maja zbierzemy choćby połowę kwoty niezbędnej do
przeprowadzenia wielkiej, decydującej wręcz ofensywy prawnej przeciwko SCT.
|
|
Na czym ona polega, w szczegółach opisujemy na tej właśnie stronie – będę wdzięczny, jeśli znajdą
Państwo minutę na przejrzenie jej treści:
|
|
|
|
Wspomnę Państwu tylko telegraficznym skrótem, że jednocześnie postanowiliśmy uderzyć na wszystkich
możliwych frontach:
|
-
skarżąc krakowską strefę czystego absurdu – najpierw do Wojewody, następnie do
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a obecnie – do Naczelnego Sądu Administracyjnego;
-
wspierając krakowskie referendum na etapie zbiórki podpisów oraz promocji medialnej
Frontalny atak na niekonstytucyjne przepisy;
-
skarżąc świeżo uchwaloną, szczecińską SCT do Wojewody, od którego to właśnie dostaliśmy
bardzo długą odpowiedź (analizują ją nasi prawnicy);
-
skarżąc wspólnie z dużą grupą posłów na Sejm ustawę o elektromobilności do Trybunału
Konstytucyjnego
– to właśnie źródło normatywne reżimu „stref” w Polsce wymaga obalenia na drodze dowiedzenia
niezgodności art. 39 i 40 tej ustawy z szeregiem przepisów i zasad konstytucyjnych;
-
doprowadzając do włączenia się w skargi na SCT inne istotne organy państwa polskiego, w tym
prokuraturę oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców;
-
interweniując u Rzecznika Praw Pacjenta, Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezesa Urzędu Ochrony
Danych Osobowych
– w wielu tych sprawach nasza korespondencja jest w toku i rokuje na dalsze sukcesy, jeśli tylko
nie odpuścimy naszej obecności, naszych pism i wsparcia procesowego.
|
|
Pamiętam nasze analizy prawno-ustrojowe, pisma konsultacyjne oraz wizyty (szczególnie w 2024 r.) we
Wrocławiu. Wspieraliśmy tamtejszych działaczy, którzy również nagłaśniali fałsz i manipulację
„konsultacji społecznych” oraz uwikłania wrocławskich polityków w tworzenie tamtejszej SCT pod rękę z
lobbystami.
|
|
I finalnie we Wrocławiu „strefa” nie powstała, a urzędnicy przyznali, że przestają ją forsować!
Co za paradoks, tam mieszkańców uchroniliśmy przed SCT, choć inicjatywa referendalna spaliła na
panewce. W Krakowie jest odwrotnie – prezydenta udało się odwołać, a SCT zostaje z nami i z obecną
Radą Miasta.
|
|
Dlatego pomyślałem sobie: nie, nie możemy odpuszczać. Przeciwnie: MUSIMY TROCHĘ ZARYZYKOWAĆ. I
powiem Państwu, co zrobiłem…
|
|
Choć jest nam bardzo ciężko funkcjonować przy tak ograniczonych funduszach, uruchomiłem cały szereg
działań mających na celu rozpropagować pracę naszych prawników i doradzających im ekspertów.
|
|
Musimy wszakże szukać możliwości dotarcia do znacznie większej liczby osób z prawdą o strefach
czystego absurdu i zaostrzającym się reżimie, który obejmuje kolejne miasta polskie. Kiedy, jeśli nie
teraz, po głośnym referendum krakowskim?!
|
|
Zresztą, zrobiłbym to już wcześniej, gdyby nie skala paraliżu naszych działań… Tylko w ostatnim
kwartale największe platformy cyfrowe (Facebook, Google) aż
pięciokrotnie banowały i wstrzymywały nasze płatne reklamy, czy to wśród użytkowników tych
portali, czy też na zewnętrznych portalach informacyjnych i publicystycznych. Pod pretekstem sporu z
organami unijnymi, duże platformy cyfrowe próbują paraliżować nasze możliwości docierania z kampanią
Nie Oddamy Miasta do kolejnych setek tysięcy Polaków, a także przycinają tzw. zasięgi organiczne,
czyli te budowane bezpłatnie naszą pracą w kanałach społecznościowych.
|
|
Ale powoli uczymy się omijać te blokady!
|
|
W jaki sposób? Poprzez podjęte w ostatnich tygodniach starania dotarcia do niezależnych
dziennikarzy, a także bezpośrednio do redakcji dużych mediów. Oj, nie było łatwo, ale proszę popatrzeć
na pierwsze owoce tej pracy:
|
OSOBIŚCIE WYSTĄPIŁEM W STUDIU KRAKÓW REFERENDUM – PROGRAMIE NA ŻYWO NA ANTENIE WPOLSCE24!
|
|
|
PAWEŁ MOMRO I ADAM HAREŃCZYK W ŁĄCZENIU LIVE KANAŁU ZERO Z KRAKOWA - TUŻ PO WYNIKACH
EXIT-POLL!
|
|
|
BARTŁOMIEJ KRZYCH W DEBACIE ZE ZWOLENNIKIEM REŻIMU SCT – RÓWNIEŻ NA ANTENIE KANAŁU ZERO:
|
|
|
RED. RAFAŁ OTOKA-FRĄCKIEWICZ W ROZMOWIE, KTÓRA POBIŁA NASZ MAŁY REKORD WYŚWIETLEŃ NA KANALE:
|
|
|
|
I zapewne na tym się nie skończy, choć przyznam Państwu, że tempo narzuciliśmy sobie niemal szaleńcze…
|
|
A przecież w tle ciągle trwa praca naszego wspaniałego zespołu prawnego, który szykuje m.in. pisma do
Trybunału Konstytucyjnego i Wojewody Zachodniopomorskiego, nowe interwencje w zgłoszonych nam przez
mieszkańców sprawach, praca dodatkowego zespołu przygotowującego nasz projekt ustawy o SCT, a także
materiały pod planowane spotkania publiczne, o których chciałbym Państwu napisać więcej w niedalekiej
przyszłości.
|
|
Tak, chciałbym to wszystko poprowadzić do szczęśliwego końca, którym będzie nasze zwycięstwo z
opresją stref czystego absurdu: w Sejmie, w Trybunale, w sądach i finalnie na ulicach polskich miast.
Ale właśnie tu jest nasz problem: bez wsparcia ze strony Państwa i innych naszych Przyjaciół, nie
przetrwamy zbyt długo.
|
|
Koszty prac, pism, dostępów, wyjazdów i delegacji rosną z każdym tygodniem. Chcielibyśmy być obecni w
wielu miejscach, by służyć zwykłym, uczciwym ludziom takim jak Wy. Niestety blokuje nas stan
wspomnianej przeze mnie zbiórki funduszy.
|
|
Czy zatem mogę prosić Państwa o wsparcie naszej wielkiej ofensywy prawnej datkiem np. 60 zł, 100 zł
lub w jakiejkolwiek innej kwocie?
|
|
|
|
Na powyższej stronie można taką darowiznę przekazać szybko i w pełni bezpiecznie – za pomocą
Blika, przelewu tradycyjnego, przelewu internetowego, karty płatniczej, czy też PayPala.
|
|
Bardzo mi na tym zależy, gdyż to właśnie Państwa wsparcie może uratować tę kampanię i obrócić
zarówno ostatnie wydarzenia w Krakowie, jak też i niedawne pozytywne reakcje na naszą ofensywę prawną
ze strony organów państwa, w falę, która ostatecznie zmiecie SCT z powierzchni Polski.
|
|
Zrozumiem oczywiście każdą Państwa decyzję. Wiem, że w życiu bywa różnie. Dlatego nawet drobny datek
od Państwa będzie dla mnie gestem wsparcia, docenienia i solidarności w tej trudnej walce.
|
|
Będę za niego niezwykle wdzięczny!
|
|
Z wyrazami szacunku,
|
|
|
|
Sławomir Skiba
„Nie Oddamy Miasta”
„Fundacja Wolność i Własność ”
|