Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?
Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę 22 listopada! Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Złożenie przez komitet społeczny „Kraków dla kierowców” obywatelskiego projektu uchwały nie przeszło bez echa. Poinformowały o nim niemal wszystkie media, ale nie może to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że pod projektem (czyli za likwidacją SCT w Krakowie) podpisało się ponad 7500 osób. To rekord w skali polskiego samorządu! Dlatego też, nie czekając na rozstrzygnięcia sądów lub Rady Miasta Krakowa, podejmujemy kolejne działania w tej sprawie.
Zapraszamy na nasz obywatelski protest pod nazwą Nie dla “strefy czystego transportu” w Krakowie! Nie oddamy miasta! Organizujemy go w dniu 22 listopada (środa) w Krakowie jako serię pikiet w różnych miejscach miasta:
Kontakt do organizatorów – na ten adres lub nr telefonu zgłaszajcie swój udział:
Email: nieoddamymiasta@gmail.com
Telefon: 453 504 392
Uwaga! Prosimy o przybycie z kamizelkami odblaskowymi w dowolnym kolorze. Mogą to być najprostsze kamizelki, choćby takie jak te, które trzyma się w samochodzie. Pragniemy dodać, iż nasze protesty to legalne zgromadzenia, które zgłoszone zostały w urzędzie.
Udostępniamy także do pobrania i wydruku plakat w formacie A3 informujący o proteście. Możesz go pobrać, korzystając z tego linku: pobierz plakat ws. protestu w dniu 22 listopada
Po pierwsze, organizują go zwykli ludzie – mieszkańcy tacy jak Ty. My, jako grupa inicjująca wydarzenie jedynie ponosimy jego koszty. Włączenie się w protest zadeklarowały też inne organizacje społeczne oraz dziesiątki mieszkańców. I takim właśnie chcemy go uczynić – z dala od partyjnych podziałów, po ludzku i po obywatelsku.
Po drugie, nie możemy przegapić tej okazji – presja społeczna jest potrzebna właśnie teraz, kiedy decydują się losy największej inicjatywy uchwałodawczej w polskich samorządach. Czy głos mieszkańców ma trafić na śmietnik? Chcemy, aby radni mieli pełną świadomość tego, w jak ważnej sprawie decydują i jaki jest dominujący głos społeczeństwa Krakowa i Małopolski. Głos, który mówi jasno: zostawcie nas i nasze samochody w spokoju, dajcie nam żyć, a auta wymienimy na nowsze wtedy, gdy będzie nas na to stać, a nie na żądanie panów Majchrowskiego i Franka.
Po trzecie, obywatelski projekt uchwały poparło ponad 7100 mieszkańców, a ile osób pozytywnie oceniło SCT? No właśnie, rok temu, gdy uchwalano to „prawo”, nikt nas nawet nie zapytał o zdanie. Nie będziemy sięgać do opinii z pseudo konsultacji społecznych z 2022 r., gdyż wzięła w nich udział śladowa liczba osób, a nawet wśród nich wielu było przeciwnych! Warto jedynie nadmienić, że w internetowych ankietach (jak np. u Mateusza Jaśko – niezależnego aktywisty, który aż do ogłoszenia wyników nie zajmował stanowiska w sprawie) liczba przeciwników pseudo strefy sięgała 86 procent.
„Strefę czystego transportu” trzeba uchylić. Nie tylko dlatego, że budzi ona gigantyczne wątpliwości co do niezgodności z Konstytucją RP i ustawami, nie tylko z uwagi na toczące się przed WSA postępowanie w sprawie skargi Wojewody Małopolskiego. Ten bubel prawny trzeba wyrzucić do kosza, gdyż nie uczyni on transportu drogowego bardziej czystym, albo też nie poprawi w Krakowie powietrza – to już udowodniono. Spowoduje natomiast, iż poszkodowani zostaną najbiedniejsi mieszkańcy (szczególnie od drugiego etapu SCT – już za dwa lata!), przedsiębiorcy i turyści.
Przy okazji wszyscy zostaniemy wtłoczeni do kolejnego systemu inwigilacji obywateli. Każde auto wjeżdżające do SCT ma być bowiem uprzednio zarejestrowane w państwowym systemie i śledzone kamerami, które planuje się zamontować na rogatkach „strefy”.
Dlatego SCT trzeba powiedzieć NIE! Przyjdź na nasz protest 22 listopada i powiadom znajomych!
Ruch społeczny „Nie oddamy miasta”
Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:
Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.
Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.
Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: