Sprawdź, które auta nie wjadą do Krakowa!

NIE ODDAMY MIASTA!

Wiadomości:

Władze największych polskich miast, poczynając od Warszawy i Krakowa, uparcie dążą do wdrożenia szkodliwych przepisów o tzw. strefach czystego transportu. Wraz z permanentnym utrudnianiem kierowcom parkowania i zwężaniem ulic, działania te budzą coraz większe wątpliwości po stronie ekspertów i zwykłych mieszkańców. Konferencja, na którą zapraszamy Państwa do Warszawy w czwartek 5 października 2023 r., będzie poświęcona odkryciu i omówieniu wszystkich mitów, zagrożeń i manipulacji, jakie przy okazji forsowania tych zmian pojawiają się w przestrzeni publicznej.
Wszystko wskazuje na to, że komitet „Kraków dla kierowców” poruszył skały. Inicjatywa legislacyjna mieszkańców przewidująca likwidację szkodliwej „strefy czystego transportu” w Krakowie zebrała już 4,5 tys. podpisów. Przedstawiciele komitetu zwołali konferencję prasową, na której podsumowali dotychczasowe prace. Wśród wypowiadających się gości nie zabrakło lidera naszego ruchu.
6 września komitet „Kraków dla kierowców” zgłosił inicjatywę uchwałodawczą, mającą unieważnić zeszłoroczne przyjęcie przez radnych tzw. Strefy Czystego Transportu. W ciągu pierwszych dwóch dni udało się zebrać już ponad 2500 podpisów, przy 300 wymaganych.
Sejmik Województwa Małopolskiego podjął decyzję w sprawie obywatelskiej inicjatywy „TAK dla drewna, STOP gazolobby”. Radni uznali, że mieszkańcy Krakowa i Małopolski nie mogą ogrzewać swoich domów suchym drewnem, mimo, że – jak wskazywali inicjatorzy projektu – jest to paliwo ekologiczne i odnawialne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił zapisy, na podstawie których sejmik województwa małopolskiego blokował obywatelską inicjatywę uchwałodawcza „TAK dla drewna, STOP gazolobby”, mającą na celu m. in. przywrócenie palenia drewnem w kominkach na terenie Krakowa. Ponowne głosowanie nad projektem odbędzie się w poniedziałek.
Wykuwane na europejskich salonach pomysły likwidacji ruchu samochodowego i wprowadzania niby-ekologicznych eksperymentów najszybciej podchwytują urzędnicze elity dużych miast. Drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce, czyli Kraków – kierowany przez lewicową ekipę rządzącą, jest papierkiem lakmusowym różnej maści postępowców, dążących do przesadzenia mieszkańców z prywatnych samochodów na rowery i hulajnogi.
We wtorek 4 lipca udaliśmy się na krakowskie parkingi, by wręczać mieszkańcom ulotki ruchu społecznego „Nie oddamy miasta”. Jak dotąd rozprowadziliśmy ich ponad 5 tys., przestrzegając kierowców z Krakowa i Małopolski przed drastycznymi zmianami, jakie szykują nam władze samorządowe. Wciąż można włączyć się w akcję ulotkową, do czego serdecznie zachęcamy.
Głupota, niewiedza czy może uległość wobec ideologów „zrównoważonego rozwoju” z Brukseli? Jak zauważa prezes Fundacji im. Stefana Starzyńskiego mec. Jakub Dobromilski, nawet na bogatych obywatelach Niemiec nie stosuje się tak restrykcyjnych przepisów antysamochodowych, jak wobec Polaków.
Kierowcy mają kolejny powód do obaw. Najnowszy raport Światowego Forum Ekonomicznego przygotowany przez Global New Mobility Coalition, a przedstawiony w związku z tegorocznym „Letnim Davos” odbywającym się w chińskim miasteczku Tianjin, sugeruje, że do 2050 r. należy wyeliminować z rynku światowego aż 75 proc. pojazdów!
Ruch społeczny „Nie Oddamy Miasta” wziął udział w Krakowskim Panelu Transportowym. Jego przedstawiciele sprzeciwili się radykalnej transformacji stolicy Małopolski w duchu ideologii zrównoważonego rozwoju. Jedno z wystąpień wygłosił w dniu 3 marca 2023 r. dr inż. Marcin Cegielski.
Przedstawiciele Ruchu Społecznego „Nie oddamy miasta” byli obecni i zabrali głos podczas niezależnych konsultacji społecznych poświęconych koncepcji wprowadzenia tzw. strefy czystego transportu we Wrocławiu. Konsultacje te, które samodzielnie i na własny koszt zorganizowało Stowarzyszenie WIR, miały miejsce w środę 21 czerwca 2023 r.
Czy rządzony przez Rafała Trzaskowskiego magistrat dokona autokompromitacji? Wprowadzenie w stolicy „strefy czystego transportu” nie tylko wywoła fatalne konsekwencje dla całej aglomeracji warszawskiej, w tym wykluczenie setek tysięcy mieszkańców, ale także może skończyć się unieważnieniem uchwały jako niezgodnej z Konstytucją i łamiącej zasady praworządności.
Podczas Krakowskiego Panelu Transportowego głos zabrali przedstawiciele niezależnych organizacji obywatelskich. Między innymi dr Paweł Momro, reprezentujący nasz ruch społeczny oraz Towarzystwo na Rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych. Poniżej przedstawiamy całość wystąpienia eksperta.
Władze Krakowa, nie po raz pierwszy pokazują, że z głosem ludu liczyć się nie trzeba. A przynajmniej nie ma się co spieszyć. Są bowiem sprawy ważne i ważniejsze oraz mądrzy i mądrzejsi. Tak w skrócie można opisać to, co dzieje się wokół likwidacji spółki Kraków 5020.
Nasza inicjatywa mogła wyrosnąć dzięki oddolnemu zaangażowaniu wielu ludzi, zaniepokojonych zmianami wprowadzonymi w największych miastach Polski i zarazem zdeterminowanych, by te szkodliwe zmiany powstrzymać.
Oto nasza odpowiedź na próby ideologicznego, pozbawionego dowodów naukowych, uzasadnienia dla implementacji w Krakowie tzw. strefy czystego transportu. W poniedziałek 24 kwietnia złożyliśmy w Urzędzie Miasta i w Zarządzie Transportu list otwarty…
W dniu 19 kwietnia Ruch Społeczny „Nie oddamy miasta” skierował do Rzecznika Praw Obywatelskich wnioski, w których apeluje o natychmiastową interwencję urzędu kierowanego przez dr. hab. Marcina Wiącka…

Twoje auto nie wjedzie do „strefy”?
Nowe przepisy uderzą w Ciebie, Twoich bliskich lub firmę?

Napisz do nas – pomagamy osobom poszkodowanym szkodliwymi przepisami:

Wesprzyj naszą działalność

Ruch Społeczny „Nie Oddamy Miasta” chce normalności, sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, niszczeniu wolności działalności gospodarczej i rozpadowi więzi społecznych.

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki darczyńcom.

Każdy datek wpłacany na rzecz Ruchu przeznaczamy na: 

  • kampanię informacyjną w przestrzeni internetowej, ujawniającą faktyczne regulacje i drastyczne skutki ich wprowadzenia w zakresie tzw. stref czystego transportu; 
  • wydruk i kolportaż wśród mieszkańców największych polskich miast ulotek informujących o zagrożeniach wynikających z tzw. stref czystego transportu;
  • działania edukujące i mobilizujące opinię publiczną (spotkania, konferencje, raporty, artykuły i nagrania wideo) na rzecz obrony podstawowych wolności i praw obywatelskich, szczególnie wobec zagrożeń wynikających z realizacji Agendy 2030 i implementacji zasad „zrównoważonego rozwoju”.

Wypełnij formularz:

Koordynator prac ruchu społecznego: